Halloween paprika’s (met rijst en gehakt)

Nog maar een aantal dagen tot en met Halloween. Hoog tijd voor ons om de keuken in te duiken en een waar Halloween feestmaal op tafel te toveren. Met het recept voor de Halloween paprika’s dat ik hieronder stap voor stap zal uitlichten kan ook jij een leuk en griezelig recept op tafel toveren.

Ingrediënten voor de Halloween paprika’s

Halloween paprika's (met rijst en gehakt)

Voor 6 gevulde paprika’s (en een goede portie met rijst over):

  • 6 paprika’s
  • 2 uien
  • 2 teentjes knoflook
  • geraspte jonge kaas
  • 500 gram half om half gehakt
  • 1 pak Lassie poké bowl rijst 375 gram
  • 1 blik Mutti Polpa
  • basilicum
  • oregano
  • zout / peper op smaak

Bereidingswijze

Halloween paprika's (met rijst en gehakt)

Verwarm de oven voor op 190 graden. Breng een pan water aan de kook voor de Lassie poké bowl. Houdt de bereidingstijd van het pak aan (op mijn pak stond 15 minuten koken). Snijdt ondertussen de toppen van de paprika’s af en haal de zaadlijsten eruit en maak met een mesje ogen, een neus en een mond in de paprika. Was de paprika’s schoon en zet de paprika’s op een bakplaat met bakpapier.

Bak in een pan de uien rul. Snijdt ondertussen de uien fijn, pel de knoflook en pers deze fijn en bak beide mee met het gehakt. Voeg nu de inhoud van het blik Mutti Polpa toe. Breng het geheel aan de kooken voeg op smaak basilicum, oregano, zout en peper toe.

Zodra de Lassie poké bowl lang genoeg gekookt heeft giet je het water af en voeg je de Lassie poké bowl toe aan de tomatensaus. Roer het goed door elkaar. Neem een lepel en vul de paprika’s tot de top. Zet ze rechtop op de bakplaat en als dat niet kan, niet elke paprika is immers hetzelfde, dan leg je ze met het gezicht naar boven op de bakplaat. Top de Halloween paprika’s af met geraspte kaas.

Schuif het gerecht in de oven en laat de Halloween paprika’s in de oven tot de paprika’s lekker gebakken zijn. Beetje bruin maar niet te bruin.

Serveer de Halloween paprika’s op een schaal en zet er een kom naast met de overgebleven rijst.

Smakelijk!

Vegetarisch?

Ben je vegetarisch dan laat je het gehakt achterwege of vervangt het voor vegetarisch gehakt.

Lees ook:

Maak jij wel eens gerechten in een feeststijl?

Miranda
Miranda

Ik ben de eigenaar van Thuisleven, getrouwd met Tom en samen hebben we vijf prachtige kinderen: Daan, Vera, Tim, Iris en Evi. Aangezien Tom meer dan een full-time job heeft, hebben wij er bewust voor gekozen dat ik thuis ben voor de kinderen. Thuis focus ik mij op allerlei zaken: financiën, koken, tuin en moestuin, schoonmaken, boodschappen maar ook speel en leer ik veel met de kinderen. Met de kennis als thuisblijf moeder hoop ik anderen te inspireren.

Artikelen: 2710

23 reacties

  1. Wat een super leuk idee! Jammer dat ik deze blog niet eerder voorbij heb zien komen. Dit ga ik zeker volgend jaar voor Halloween maken voor mijn gezin!

  2. Om helemaal in de Halloween sfeer te komen. Zien er heerlijk uit en is ook nog eens gezond. Het gaat k gemakkelijk om in de Airfryer te maken!

  3. Dat ziet er leuk uit. Mijn ouders maakten vroeger ook zoiets met de kerst. Het is alleen dat ik en mijn kinderen geen paprika lusten hihi

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *