Genieten van kleine momenten – waarom ze voor mij onmisbaar zijn

Er was een tijd waarin ik dacht dat genieten iets was voor later. Voor rustige periodes, voor vakanties, voor momenten waarop alles ‘af’ was. Inmiddels weet ik beter. Juist in het dagelijks leven, tussen zorgen, verantwoordelijkheden en een vol huis, zijn het de kleine momenten die het verschil maken.

Met vijf kinderen, een huishouden dat altijd in beweging is en dagen die soms gewoon veel vragen, heb ik geleerd dat genieten niet groots hoeft te zijn. Het zit vaak in iets kleins. Een paar minuten rust. Even niets hoeven. Een moment dat helemaal van jou is.

Kleine momenten als anker in de dag

Wat ik ben gaan merken, is dat kleine momenten werken als ankers. Ze breken de dag open. Niet door alles stil te leggen, maar door even bewust te pauzeren. Dat kan een kop thee zijn, een warm bad, een stukje chocolade of gewoon vijf minuten stilte.

Het mooie is: je hoeft er niets voor te regelen. Je hoeft niemand te bellen, niets te plannen en niets te verantwoorden. Juist omdat ze klein zijn, passen ze in het echte leven.

Waarom dit geen luxe is

Genieten van kleine momenten wordt soms weggezet als luxe. Als iets wat je doet als je tijd over hebt. Voor mij voelt het inmiddels als iets anders. Als onderhoud.

Net zoals je zorgt dat er eten in huis is voor drukke dagen, zorg je met kleine genietmomenten voor jezelf. Ze maken dat je langer volhoudt, beter schakelt en milder bent voor jezelf én anderen.

Hoe kleine momenten praktisch werken

Wat helpt, is om die momenten niet groter te maken dan ze zijn. Ze hoeven niet perfect. Ze hoeven ook niet elke dag hetzelfde te zijn. Soms is het een bewuste pauze, soms ontstaat het vanzelf.

Een paar voorbeelden die voor mij werken:

  • even zitten met een warm drankje zonder afleiding,
  • bewust iets lekkers nemen in plaats van gedachteloos eten,
  • een paar minuten stilte in huis, zelfs als het niet helemaal stil is.

Het zijn geen oplossingen voor alles, maar ze verzachten de dag.

Ruimte maken zonder extra tijd

Wat ik belangrijk vind om te zeggen: kleine momenten vragen geen extra tijd. Ze vragen aandacht. Je hoeft niets toe te voegen, alleen iets anders te doen met wat er al is.

Dat maakt deze manier van genieten haalbaar, ook op dagen waarop alles al vol zit.

Deze reeks

In deze blogreeks neem ik je mee in die kleine momenten. Niet als perfecte voorbeelden, maar als uitnodiging. Om te kijken wat voor jou werkt. Wat jou oplaadt. Wat je helpt om het leven net wat zachter te maken.

We beginnen klein. En juist daarin zit de kracht.

Welke kleine momenten geven jou rust of plezier op een gewone, drukke dag?

#nospon

Miranda
Miranda

Ik ben de eigenaar van Thuisleven, getrouwd met Tom en samen hebben we vijf prachtige kinderen: Daan, Vera, Tim, Iris en Evi. Aangezien Tom meer dan een full-time job heeft, hebben wij er bewust voor gekozen dat ik thuis ben voor de kinderen. Thuis focus ik mij op allerlei zaken: financiën, koken, tuin en moestuin, schoonmaken, boodschappen maar ook speel en leer ik veel met de kinderen. Met de kennis als thuisblijf moeder hoop ik anderen te inspireren.

Artikelen: 2710

4 reacties

  1. Wanneer ik thuis kom vind ik het heerlijk om even wat muziek te luisteren met een bakje koffie. Wat mij ook enorm veel ontspanning geeft is even wat Lego bouwen. Ik ben een groot lego fan. Het kind in mij boven halen. Een mooie set bouwen. Geeft me rust en voldoening

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *