Nieuwe streken van Pim & Pom

Ze zijn terug, die twee eigenwijze poezen met hun ondeugende blik en eindeloze streken. Nieuwe streken van Pim & Pom (EAN: 9789062225682) is een bundel vol korte verhalen en versjes over kattenkwaad, vriendschap en alles wat je eigenlijk niet mag doen. Jan Paul Schutten schreef nieuwe avonturen op basis van de geliefde tekeningen van Fiep Westendorp, en dat levert een heerlijk boek op om in te bladeren, bij weg te dromen of hardop uit voor te lezen.

Nieuwe streken van Pim & Pom

Pim en Pom zijn niet zomaar poezen. Ze zijn nieuwsgierig, ondeugend en vooral heel goed in het verzinnen van kattenstreken. Ze springen op krukjes, jatten snoepjes, maken ruzie en verzinnen het ene na het andere plan. Maar bovenal zijn ze onafscheidelijk zelfs als de een weer eens iets heeft gedaan wat écht niet mocht.

De 20 verhalen in dit boek zijn gebaseerd op de klassieke illustraties van Tijd voor kattekwaad (1982) van Fiep Westendorp. Jan Paul Schutten geeft de tekeningen een nieuw leven met zijn kenmerkende, speelse pen. De verhaaltjes zijn kort, luchtig en zitten vol ritme en humor. De poëzieachtige stukjes tussendoor maken het extra leuk voor jonge luisteraars.

Wat vinden wij ervan

Wij genoten ontzettend van dit boek. De herkenbare stijl van Fiep Westendorp zorgt meteen voor een nostalgisch gevoel en dat werkt óók voor ons als voorlezende ouders. Maar het zijn de verhalen die het boek tot leven brengen: grappig, ondeugend, en perfect in lengte.

Met Evi lezen we meestal een paar verhalen achter elkaar. Maar het fijne is dat je ook makkelijk af en toe één verhaal leest ideaal voor onderweg of net voor het slapen. Sommige verhalen vond Evi hilarisch (“de snoepjesjacht!”). Andere vind ze iets minder spannend en dat is precies wat dit boek zo geschikt maakt voor een afwisselende vakantieleeservaring.

Wat opvalt is dat de tekst en illustraties zo goed op elkaar aansluiten: de gekleurde prenten zijn levendig en houden de aandacht goed vast. Zelfs als je kind nog niet zelf leest, is er genoeg te ontdekken op elke pagina.

Informatie

Titel: Nieuwe streken van Pim & Pom
Auteur: Jan Paul Schutten
Illustraties: Fiep Westendorp
Uitgever: Volt
EAN: 9789062225682
Leeftijd: vanaf 4 jaar

Lees ook:

Welke kattenkwaad-streek vond jouw kind het grappigst?

Miranda
Miranda

Ik ben de eigenaar van Thuisleven, getrouwd met Tom en samen hebben we vijf prachtige kinderen: Daan, Vera, Tim, Iris en Evi. Aangezien Tom meer dan een full-time job heeft, hebben wij er bewust voor gekozen dat ik thuis ben voor de kinderen. Thuis focus ik mij op allerlei zaken: financiën, koken, tuin en moestuin, schoonmaken, boodschappen maar ook speel en leer ik veel met de kinderen. Met de kennis als thuisblijf moeder hoop ik anderen te inspireren.

Artikelen: 2696

2 reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *