‘Je bent om op te eten’ een nieuw boek van Harmen van Straaten

Ben je op zoek naar een speels en verrassend voorleesboek voor je kind? Dan is Je bent om op te eten van Harmen van Straaten misschien precies wat je zoekt! Dit ondeugende voorleesboek is niet zomaar een bedtijdverhaal: het bevat een handpop van een monster dat jouw kind op een grappige manier ‘opeet’ terwijl het verhaal zich ontvouwt. In deze blog vertellen we je meer over dit originele boek en delen we onze ervaring ermee.

Een gek en grappig monsteravontuur

“Je bent om op te eten” is een boek dat je meteen uitnodigt om samen te lachen en te spelen. Het verhaal gaat over een klein, schattig monstertje dat zo dol is op jou dat hij niet kan stoppen met knabbelen en sabbelen. Eerst begint hij bij je grote teen, dan je been, en uiteindelijk wil hij zelfs je neus en kin proeven. Harmen van Straaten, een ervaren kinderboekenschrijver die al meer dan vierhonderd boeken illustreerde, heeft dit boek niet alleen van een grappig verhaal voorzien maar ook van een speelse handpop die het monstertje tot leven brengt. De stoffen bek op de cover van het boek zet het idee kracht bij, waardoor het monstertje letterlijk en figuurlijk ‘hapjes’ kan nemen van de luisteraars.

Wat wij vinden van dit ondeugende boek

Wij hebben enorm genoten van “Je Bent Om Op te Eten”, al bleek het al snel een betere keus voor overdag dan als bedtijdverhaal. Onze dochter Evi is namelijk zo dol op het grappige monstertje dat ze er juist extra enthousiast van wordt. Het boekje heeft een fijne lengte en bevat luchtige, rijmende tekst, waardoor het zich perfect leent voor herhaaldelijk voorlezen. Overdag pakken we het boek er graag bij, zodat we alle ruimte hebben om gek te doen. En ja, het monster knabbelt dan niet alleen aan Evi, maar ook aan mama, papa, en zelfs haar broertjes en vriendinnetjes. Het is een heerlijke ervaring om met elkaar te delen, en door de humor en interactiviteit blijft het keer op keer leuk.

“Je Bent Om Op te Eten” is dus een aanrader voor ouders die hun kinderen op speelse wijze willen laten genieten van voorlezen. Harmen van Straaten heeft met dit boek een echte hit gecreëerd, eentje die gegarandeerd voor vrolijke lachbuien zorgt!

Lees ook:

Hoeveel boeken staan er bij jullie in de boekenkast?

Foto’s: Miranda de Jong
#spon *affiliate

Miranda
Miranda

Ik ben de eigenaar van Thuisleven, getrouwd met Tom en samen hebben we vijf prachtige kinderen: Daan, Vera, Tim, Iris en Evi. Aangezien Tom meer dan een full-time job heeft, hebben wij er bewust voor gekozen dat ik thuis ben voor de kinderen. Thuis focus ik mij op allerlei zaken: financiën, koken, tuin en moestuin, schoonmaken, boodschappen maar ook speel en leer ik veel met de kinderen. Met de kennis als thuisblijf moeder hoop ik anderen te inspireren.

Artikelen: 2626

6 reacties

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *