Als kinderen om een huisdier vragen, gaat dat meestal over een kat of een konijn. Maar wat als je prinses bent? Dan wil je natuurlijk iets speciaals. In Ik wil een walrus (EAN: 9789465000381) vraagt prinses Noor om – jawel – een walrus. En hoewel haar verzoek nogal dramatisch begint, eindigt dit voorleesboek verrassend zacht en warm. Bij ons thuis is het een groot succes, vooral dankzij de kleurrijke illustraties, het grappige verhaal en het happy end dat iedereen tevreden achterlaat.

Ik wil een walrus

Prinses Noor wil een huisdier. Geen kat, geen hond, geen konijn. Ze wil een walrus. Een échte. En als ze haar zin niet krijgt, zet ze alles op alles: stampen, rollen, tranen met tuiten. Haar vader probeert haar met liefde op andere gedachten te brengen, maar Noor weet wat ze wil en krijgt uiteindelijk haar zin.

Samen gaan ze naar een dierenwinkel voor bijzondere dieren, waar Noor de walrus Viktor mee naar huis neemt. In het paleis krijgt Viktor een eigen plekje in de badkamer, en Noor is dolblij met haar nieuwe vriend. Maar ondanks alle luxe en aandacht blijft Viktor verdrietig. Noor merkt het, maar snapt pas echt wat er aan de hand is als ze met Viktor naar het strand gaat. Daar kiest de walrus het ruime sop terug naar zee, zijn echte thuis.

Hoewel Noor eerst verdrietig is, begrijpt ze dat Viktor het gelukkigst is in het water. Als troost vindt ze een vreemd wezen op het strand, vol zeewier en zand. Het blijkt een kat te zijn en dat gewone huisdier blijkt precies goed te zijn.

Wat vinden wij ervan

Ja, Noor dramde even flink in het begin. En ja, ze krijgt uiteindelijk haar zin. Maar wat dit boek laat zien, is dat zelfs als je iets krijgt wat je denkt te willen, het soms beter is om los te laten. Die boodschap komt goed over, zeker als je er als ouder over in gesprek gaat tijdens of na het voorlezen.

Bij ons thuis viel het verhaal meteen in de smaak. Evi genoot van het theatrale gedoe van Noor, maar leefde ook echt mee met de walrus. De illustraties zijn speels en expressief, en maken het verhaal levendig en grappig. Noor’s gezichtsuitdrukkingen zijn heerlijk overdreven iets waar jonge kinderen meteen op reageren.

Wat ik vooral fijn vind: het is anders dan anders. Geen standaard dierenverhaal, maar een gekke draai met een tikkeltje drama, humor en toch een mooie boodschap. Voorlezen wordt op deze manier niet alleen gezellig, maar ook een kans om even stil te staan bij emoties, wensen en verantwoordelijkheid.

Informatie

Titel: Ik wil een walrus
Auteur: Katrien Benaets
Illustraties: Katrien Benaets
Uitgever: De Vier Windstreken
EAN: 9789465000381
Leeftijd: vanaf 4 jaar

Lees ook:

Wat is het gekste huisdier waar jouw kind ooit om vroeg?