Gezichtsverzorging is voor mij een vast onderdeel van de dag. Tussen het gezin, bloggen en alles wat er in huis gebeurt, is het fijn als een product vooral praktisch en prettig in gebruik is. Geen zware lagen op mijn huid, geen plakkerig gevoel – gewoon iets dat snel intrekt en mijn huid een frisse uitstraling geeft.
Toen ik de kans kreeg om de Garnier Vitamin C Fresh & Bright Hydrating Sorbet Cream te testen via Buzzador, was ik meteen nieuwsgierig. Vooral omdat de crème belooft licht aan te voelen en toch langdurig te hydrateren. Dat klinkt als een ideale combinatie voor een druk huishouden waar je soms snel door wilt met je ochtendroutine.
Garnier Vitamin C Fresh & Bright Hydrating Sorbet Cream
De Garnier Sorbet Cream is een ultralichte gezichtscrème met een frisse, sorbetachtige textuur. De crème is ontwikkeld voor mensen die geen zware dagcrème willen, maar wel behoefte hebben aan hydratatie en een frisse uitstraling.
De formule bevat 4% niacinamide en vitamine C, ingrediënten die bekend staan om hun verzorgende en verhelderende werking voor de huid. Volgens Garnier helpt deze combinatie om de huid egaler en stralender te maken.
Wat meteen opvalt wanneer je de crème gebruikt, is de lichte textuur. Het voelt bijna alsof je een verkoelend sorbetje op je huid aanbrengt. De crème smelt snel in de huid en laat geen vet laagje achter.
Belangrijke eigenschappen van deze crème:
- lichte en frisse sorbettextuur
- snelle opname door de huid
- langdurige hydratatie
- natuurlijke glow
- geschikt voor alle huidtypes, ook de vettere huid
Op Thuisleven hebben we eerder verschillende huidverzorgingsproducten getest, zoals in onze review van Grahams dag- en nachtcrème. Wat daarbij opvalt is dat elke huid weer anders reageert op verzorgingsproducten. Juist daarom blijft het leuk om nieuwe producten uit te proberen.
Eerste indruk en gebruik
Ik gebruik de crème vooral in de ochtend na het reinigen van mijn gezicht. De structuur is verrassend luchtig en daardoor heb je maar een kleine hoeveelheid nodig.
Wat mij meteen opviel:
- de crème trekt snel in
- mijn huid voelt zacht en gehydrateerd
- er blijft geen plakkerig laagje achter
Dat laatste vind ik persoonlijk erg belangrijk. Zeker als je daarna make-up gebruikt of gewoon verder wilt met je dag.
De geur is fris en subtiel, zonder overheersend te zijn. Daardoor voelt het product extra verfrissend aan, vooral in de ochtend.
Hydratatie en effect op de huid
Een goede dagcrème moet in mijn ogen twee dingen doen: hydrateren en comfortabel aanvoelen. Deze Garnier Sorbet Cream scoort op beide punten goed.
Na het aanbrengen voelt mijn huid direct fris en soepel. De lichte formule maakt de crème ook prettig voor dagen waarop je huid wat sneller glanst. Dankzij de niacinamide helpt het product namelijk ook bij het reguleren van talg.
De vitamine C in de formule is daarnaast gericht op een helderdere en frissere uitstraling van de huid. Dat effect merk je vooral wanneer je de crème wat langer gebruikt: je huid ziet er simpelweg wat frisser uit.
En laten we eerlijk zijn: ouder worden hoort erbij. Maar een beetje goed voor jezelf zorgen mag best. Daar schreef ik eerder ook over in lief zijn voor jezelf.
Voor wie is deze crème geschikt?
Wat deze crème interessant maakt, is dat hij geschikt is voor verschillende huidtypes.
Vooral wanneer je:
- geen zware dagcrème wilt
- snel een verzorgingsproduct wilt dat goed intrekt
- een frisse glow wilt zonder glans
- een lichte crème zoekt voor de warmere maanden
Dan is dit een product dat zeker de moeite waard is om te proberen.
Onze conclusie
De Garnier Sorbet Cream is een fijne, lichte gezichtscrème die vooral geschikt is voor mensen die houden van een frisse textuur en snelle hydratatie.
Wat mij betreft is dit een product dat goed past in een eenvoudige dagelijkse huidroutine. Je hebt maar weinig nodig, het trekt snel in en je huid voelt meteen comfortabel aan.
Voor drukke ochtenden – en die hebben we hier in huis regelmatig – is dat precies wat je wilt.

Die wil ik wel eens gaan proberen.
Ik heb altijd een creme van Yves Rocher, die met extra voeding omdat ik een erg droge huid heb.
Ik denk de laatste.